Hakkımda

Tanışalım

Diyetisyen Ece Ertürk 

Diyetisyen Ece Ertürk, İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik lisans bölümünden 2020 yılında mezun olmuştur. Aynı okulda pediatri (çocuk hastalıkları) diyetisyenliği üzerine yüksek lisans yapmaktadır.

 Staj yaptığı kurumlar ve rotasyonlar;

  • İstanbul Çapa Tıp Fakültesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi (diyabet polikliniği, pediatri polikliniği, çocuk metabolizma ve obezite poliklinikleri ile mutfak)
  • İstanbul Başakşehir Devlet Hastanesi (poliklinik, yoğun bakım servisi, palyatif servis, kese ameliyatları )
  • Türk Hava Yolları (Bekard gıda projesi – catering)
  • Bağdat Caddesi Elif Dinçerler Beslenme ve Diyet Danışmanlık Merkezi (bireysel beslenme danışmanlığı)

Pandemi sebebiyle Haziran 2021’de online başladığı danışmanlığına Mart 2021’de Fatih/İstanbul’da açtığı kliniğinde daha sonra Ataşehir’de büyük bir merkezde, yaklaşık 6 ay, çalıştı. Şu an da ise Bağdat Caddesi’nde ofiste yüz yüze ve beraberinde online olarak yurtiçi ve yurtdışına birebir danışmanlık vermeye devam ediyor.

‘’Mesleğimde en önem verdiğim şey danışanlarımın kalıcı ve sürdürülebilir bir beslenme eğitimi almaları, sıkılmadan, zorlanmadan, aç kalmadan kilo kontrollerini sağlamaktır. Mesleğimi yapmaktan büyük bir keyif alıyorum. 2019’dan bu yana çalıştığım sahada çok güzel değişimlere şahit oldum. İnsanların hayatına dokunmak ve sağlıklı olmalarına yardımcı olmaktan çok mutluyum. Tanışacağım yeni hayatlar için çok heyecanlıyım!‘