Online diyette verim

ONLİNE DİYET İLE SONUÇ ALMAM MÜMKÜN MÜ?

Öncelikle online diyet ve beslenme danışmanlığı nedir inceleyelim

Online diyet ve beslenme danışmanlığı, internet bağlantısı ile veya telefon kullanılarak sanal ortamda yapılan diyet ve beslenme danışmanlığıdır. Diyetisyen Ece Ertürk ile doğrudan iletişim kurulur.

Online diyet ve beslenme danışmanlığından verim alabilir miyim?

Online diyet ve beslenme danışmanlığının yüzyüze/ofis danışmanlığından tek farkı ölçümlerinizi evde kendi tartı ve mezuranız ile alıyor olmanızdır. Her iki danışmanlık türünde de diyetisyenimiz sizinle yakından ilgilenir. Sizin ihtiyaçlarınıza özel hazırlanmış beslenme ve diyet programları ile takip altında olursunuz. Ayrıca diyetine uyan her danışan ister online ister ofis takipli olsun, alacağınız verim ve vücudunuzdaki değişim aynı olacaktır. Bununla birlikte hizmet kalitesinde herhangi bir fark bulunmamaktadır.

Online diyet ve beslenme danışmanlığında neler yapılıyor?

İlk olarak online diyet; tamamen sizin ihtiyaçlarınıza, alışkanlıklarınıza ve varsa hastalık durumunuza göre özel olarak hazırlanmış beslenme programlarını içerir. Çünkü diyet kişiye özel olduğunda sonuç verir. Ofiste yüzyüze yapılan danışmanlık görüşmelerinden tek farkı; ölçümlerinizi evde kendi tartınız ve mezuranızla yapıyor olmanızdır. Ayda 4 görüşme yapılır. Haftada 1 kez kontrol seansınız olur. Bu sayede motivasyonunuzu hiç kaybetmez ve diyet sürecinden kopmadan hedefinize ulaşırsınız. Haftalık değerlendirme ve listenizde gerekli değişiklikleri yapılır. Listeler seçeneklidir ve sizi sıkmadan, aç bırakmadan ve diyette gibi hissettirmeden kolayca uygulayabileceğiniz formda hazırlanır.

Online diyet ve beslenme danışmanlığı sürecinde diyetisyenime nasıl ulaşırım?

Kontrol günlerinde sabah aç karnına aldığınız ölçümlerinizi whatsapp üzerinden diyetisyenimizle paylaşıyorsunuz. Bu seanslarda sizin tercihinize göre görüntülü veya sesli arama yapılmaktadır. Çoğunlukla danışanlarımız sesli aramayı tercih etmektedir. Randevu saatinde diyetisyenimiz telefonla sizi arayarak seansınızı yapar. İlk seans yaklaşık 1.5 saat sürmektedir. Bu seansta sizi tanımaya yönelik diyetisyenimiz tarafından ayrıntılı bir anamnez alınır. Beslenme eğitimi verilir ve ardından diyet listeniz hazırlanır. Kontrol seansları 15-20 dk sürmektedir. En önemlisi diyet süreci boyunca diyetisyenimiz sizinle yakından ilgilenir. Mesela diyete dair her sorunuzun cevabını alabileceğiniz sürekli iletişim imkanı bulunur.

Diyetisyenimizle whatsapp hattı üzerinden veya bununla birlikte tercihinize göre diyetisyenimizin mail adresi üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Daha fazla  paylaşım için İnstagram hesabımı buradan takip edebilirsiniz. Tüm soru ve önerileriniz için iletişime geçebilirsiniz.

-Diyetisyen Ece Ertürk